Ghiţă a pornit staţia de asfalt
Asta ar fi vestea bună pentru concitadini: ieri, angajaţii de la SPGC, care se ocupă de străzi, au turnat prima şarjă de asfalt din acest an. "Este vorba despre mai bine de 90 t, cu care am executat reparaţii în zona Unic, pentru a putea continua cu trotuarele. Avem un larg front de lucru deschis şi vom căuta să fructificăm vremea bună, pentru a readuce reţeaua stradală la standardele normale. Priorităţile noastre sunt apoi strada Plopiş şi cartierul Progresu", ne-a declarat directorul Ioan Ghiţă.
