Mizerie cruntă la Barajul Vidraru!

Nivelul apei din barajul Vidraru este atât de scăzut, încât şi cei care îşi desfăşoară activitatea în zonă au spus că nu l-au mai văzut într-o asemenea situaţie. Cei mai surprinşi au fost turiştii care au venit week-end-ul trecut la munte şi se aşteptau să vadă lacul în toată splendoarea lui. Însă, nivelul scăzut al apei a scos la iveală o altă latură a "farmecului" naturii, o grămadă imensă de gunoaie care s-a format exact în partea stângă a barajului şi dă o imagine care răneşte ochiul avid de frumos. Rămâne de văzut dacă autorităţile competente se vor ocupa de salubrizare sau vor aştepta topirea zăpezilor, în speranţa deşartă a creşterii nivelului apelor, care să acopere mizeria...
