Dacă vrei, poţi!

Imediat după ce s-a instalat în scaunul de adjunct al comandantului Poliţiei Municipale Curtea de Argeş, cms. Mihai Bălan a reuşit să scoate maşinile second-hand lăsate spre vânzare în parcarea de lângă mânăstire.
Dacă iniţial ne declara că este spaţiu public şi că poate interveni numai la sezizarea reprezentanţilor primăriei, zilele trecute samsarii de maşini au fost văzuţi de argeşeni cum îşi scoteau rând pe rând maşinile lăsate în parcare. Unii dintre ei au fost nevoiţi să apeleze şi la prieteni, sau să facă mai multe ture pentru a scoate autoturismele, deoarece afacerea s-a dovedit înfloritoare, aceştia având şi câte 2 maşini lăsate în respectivul spaţiu. "Ne-am autosesizat şi am luat legătura cu reprezentanţii primăriei, pentru a putea acţiona în teren. A fost nevoie de intervenţia mai multor lucrători din cadrul poliţiei şi sperăm ca problema să se rezolve în cel mai scurt timp posibil ", ne-a declarat cms. Mihai Bălan, adjunctul comandantului Poliţiei Municipale.
Ieri dimineaţă, în parcarea care până în urmă cu 2 zile era plină ochi, nu mai erau nici 10 autoturisme!
