IN MEMORIAM

Sublocotenentul (pm) Florin Bădiceanu a căzut la datorie în Afganistan în data de 23 februarie 2010, în timpul unei misiuni de patrulare pe autostrada Kandahar - Kabul. Pentru faptele sale de eroism, militarul a fost decorat cu Ordinul Naţional "Steaua României" în grad de Cavaler, cu însemne de război. Luni, Ministerul Apărării Naţionale a postat pe pagina oficială mesajul "CINSTE ŞI ONOARE MEMORIEI LUI!". Colegi de armă sau oameni simpli au lăsat sute de mesaje pentru eroul din Afganistan.
