Jandarmii argeşeni au un nou comandant!
După ce a susţinut examenul de ocupare a acestei funcţii, noul comandant al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Argeş este colonelul Marian Stoica. Fost comandant al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Călăraşi, ofiţerul Marian Stoica este detaşat în judeţul Argeş încă din septembrie 2014, când Miron Tănase, fostul comandant al Jandarmeriei Argeş a murit din cauza unei boli necruţătoare. Colonelul Marian Stoica (52 de ani) a absolvit Şcoala Militară Superioară de Ofiţeri Activi a Ministerului de Interne şi apoi cursurile Academiei de Poliţie.
