Maidanezii teroarea sportivilor!

Argeşenii atenţi la condiţia fizică, dar şi la sănătate fac tot posibilul ca în fiecare seară să alerge cel puţin 2 kilometri pe Stadionul Municipal. Unii mai dezgheţaţi jocă fotbal sau tenis în sălile din apropiere. Însă, maidanezii aciuaţi pe lângă stadion nu le mai dau pace sportivilor. "Toată lumea ştie că stadionul este administrat de SPU", ne-a declarat un argeşean terorizat de maidanezi. "Am încercat de mai multe ori să vorbesc cu Cătălin Nastea să ia câinii vagabonzi din zonă, mai ales că serviciul pe care îl conduce se ocupă de această problemă, sau nu ?!?... Angajaţii de la stadion stau toată ziua cu javrele în braţe, iar noi abia dacă mai putem intra. O fi interesul cuiva să ne alunge?" , s-a întrebat oarecum retoric bărbatul.
Însă, conducerea SPU spune că maidanezii sunt acolo dintotdeauna şi că nu au făcut rău vreodată, cuiva. "Eu n-am auzit pe cineva să se fi plâns vreodată de câinii de la stadion", ne-a declarat directorul Cătălin Nastea. "Maidanezii sunt acolo de aproape zece ani şi nu au fost nici măcar o singură dată agresivi. Sunt doar răutăţi, iar despre faptul că am fost rugat să-i iau din zonă, pot spune cu siguranţă că nu mi-a cerut cineva, astfel că este evident că n-am promis aşa ceva", a mai spus Cătălin Nastea.
