Au cerut şanţuri, iar primăria le-a dat tranşee!
Edilii băiculeşteni se pare că au ajuns la sentimente mai bune faţă de locuitorii din comună, fie că i-au votat sau nu. Nu de puţine ori, oamenii s-au plâns de dezinteresul primarului şi consilierilor locali faţă de condiţiile în care se prezintă drumurile. O femeie chiar a dat în judecată primăria pentru condiţiile proaste în care se prezintă uliţa pe care stă şi a câştigat! Aproape toate drumurile din comună arată ca după bombardament, iar şanţurile marcă înregistrată a Primăriei Băiculeşti au adus mare nemulţumire în rândul sătenilor. Săptămâna trecută vă prezentam cazul unei familii din satul Valea lui Enache, care aştepta de mai bine de două luni buldo-excavatorul primăriei să repare şanţurile. Oamenii nu puteau face mare lucru, pentru că tranşeele pline de mâl şi de apă nu puteau fi curăţate cu lopata. Astfel că, după lungi insistenţe, primarul a trimis utilajul salvator. Însă, şanţurile au fost şi mai mult lărgite, drumul s-a îngustat, iar când va îngheţa, şansele de a scăpa de pe carosabil cu maşina sunt şi mai mari.
