Premii pentru micii matematicieni
Mai mulţi elevi de la Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân" au fost răsplătiţi cu diplome şi medalii la concursul judeţean de matematică "Dan Barbilian", organizat de ISJ Argeş. Astfel, Ioana Alexandra Bratu şi Andrei Simion au obţinut premiul II şi, respectiv, menţiune, la clasa a IV-a, iar Andy Ionuţ Zinca şi Karla Maria Ionescu au câştigat premiul II la clasa a VI-a, în timp ce colegii lor Matei Iuliu Vitan şi Răzvan Andrei Dobrin s-au clasat pe locul III. Tot premiul III a luat şi Maria Raluca Olteanu, la clasa a VII-a, iar Dorin Ilea - menţiune. La clasa a VIII-a, Alisa Ştefana Ilie şi Tiberiu Ştefan Uţă au obţinut menţiuni. În drumul lor spre podium, elevii au fost îndrumaţi de următoarele cadre didactice: Filica Hernest şi Anicuţa Spiridon la clasa a IV-a, Adriana Niţă pentru clasele a VII-a şi a VIII-a, iar Adrian Gobej şi Nicolae Niţă la clasa a VI-a.
