Atenţie, gropi pe podul de la Valea Sasului!
Eduard Nedelcu, de pe str. Victoriei, nr.128, a plecat ieri dimineaţă, la ora 04.30, la Piteşti, cu tatăl său pentru rezolvarea unor probleme personale. La întoarcere, după două ore, pe podul de la Valea Sasului, n-a observat în timp util o groapă în asfalt, pe care a atacat-o frontal cu roata dreapta faţă. Consecinţa; janta deteriorată şi, inevitabila pană de cauciuc! Revoltat, omul s-a adresat poliţiştilor care au ridicat din umeri, trimiţându-l la Drumurile Naţionale. Argeşeanul e hotărât să-şi caute acum dreptatea în justiţie. Deşi asfaltul a fost reabilitat recent, podul de la Valea Sasului, poarta de intrare în municipiu, arată ca după bombardament, gropi mari fiind pe ambele sensuri. Cine le astupă? Poate Moş Crăciun!...
