Copiii de la grădiniţă îl aşteaptă pe Moş Crăciun

În acestă săptămână, grădiniţele din municipiu fac ultimele repetiţii pentru serbările de sfârşit de an. Ieri, toate cele 10 grupe de copii de la grădiniţa "O lume minunată" din Cartierul Posada şi cele 5 de la GPN nr.1 repetau de zor, pentru a oferi invitaţilor la serbarea de sfârşit de an cel mai bun program. Clasele erau deja împodobite, iar micuţii visau la sacul plin cu cadouri al lui Moş Crăciun. Ca în fiecare an, ei vor să plece acasă, după serbare, cu braţele pline de dulciuri. În fiecare an, conducerea unităţii preşcolare se îngrijeşte ca micuţii să primească daruri de 1 iunie, de Moş Nicolae, dar şi de Crăciun, fără să ceară părinţilor sprijinul financiar. "Fericirea copiilor este cea mai importantă pentru noi", ne-a declarat directorul grădiniţei, Tatiana Mihai. "În numele celor 374 preşcolari şi a cadrelor didactice vreau să mulţumesc primarului Nicolae Diaconu, pentru că, de fiecare dată ne-a sprijinit, oferindu-ne cadouri pentru cei mici. Pe acestă cale vrem să-i transmitem toate cele bune şi un sincer La mulţi ani! ", a încheiat Tatiana Mihai.
