Sărbători fericite pentru personalul din învăţământ: VIN BANII!

Consiliul Local Curtea de Argeş, convocat în şedinţă de îndată de primarul Nicolae Diaconu s-a întrunit, ieri, la ora 14.00 şi a votat în unanimitate două proiecte de hotărâre. Prima a vizat o rectificare a bugetului local în sumă de 9.133.000 lei, din care învăţământul preuniversitar local va primi 8.759.100 lei - reprezentând cheltuielile cu salariile, cu sentinţele judecătoreşti şi cu bunurile şi serviciile. Directorul economic Gheorghe Florescu a precizat faptul că este vorba despre a patra tranşă din acest an, plus banii aferenţi titlurilor executorii pentru 2015. Deci, personalul din învăţământ va avea motive să sărbătorească aşa cum se cuvine la acest final de an. A doua hotărâre a vizat aprobarea taxelor şi impozitelor locale pentru anul 2015. Întrucât cvorumul a fost întrunit şi proiectele au fost aprobate în unanimitate, hotărârile adoptate devin executorii. Vom reveni cu amănunte.
